Crusader Kings III برای PS5 و Xbox Series S|X عرضه خواهد شد!

به گزارش گیمین‌گرویتی، تابستان گذشته Paradox Interactive تا حدودی در خبری غافلگیرکننده اعلام کرد که بازی استراتژیک آنها، Crusader Kings III به کنسول‌های نسل بعدی خواهد آمد اما از آن زمان تاکنون چیز بیشتری در مورد عرضه این بازی برای کنسول‌ها نشنیده‌ بودیم. اما اکنون استودیو پارادوکس اکنون تاریخ انتشار مارس 2022 را برای نسخه کنسولی Crusader Kings III تنظیم کرده است. در ادامه می‌توانید تریلر جدیدی از این بازی را به مناسبت عرضه آن برای کنسول‌ها تماشا کنید:

همانطور که در تریلر مشاهده می‌شود، بازی Crusader Kings III برای کنسول ها تغییرات زیادی در بخش رابط کاربری اعمال کرده تا بازی با کنترلر لذت بخش‌تر باشد و در کل، همه چیز آن در کنسول کاملاً قابل بازی به نظر می‌رسد.

Crusader Kings III روی کنسول‌ها دارای یک رابط کاربری کارآمد و طرح سازگاری با کنترلر است که به طور خاص برای نمایشگرهای بزرگتر و گیم پدهای کنسول‌ها طراحی شده است. نقشه کاملاً جدید بازی به بازیکنان اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی منوهای بازی را از طریق تریگرها، ضربه گیرها و تکان دادن سریع دکمه آنالوگ هدایت کنند. نسخه کنسول همچنین از قابلیت‌های کلیدی Xbox Series X|S و PlayStation 5 استفاده می‌کند مانند زمان‌های بارگذاری فوق‌العاده سریع برای یک تجربه گیم‌پلی یکپارچه و همچنین بازخورد کنترلر Haptic و Adaptive Trigger ها در کنترلر دوال سنس PS5. گیمرها همچنین می‌توانند با استفاده از قابلیت Quick Resume کنسول‌های Xbox بین گیم‌پلی بازی و برنامه‌های کاربردی دیگر مانند YouTube جابه‌جا شوند، جایی که می‌توانند به آموزش نحوه سرکوب شورش شهروندان خود بپردازند!

نسخه کنسولی بازی Crusader Kings III از روز اول در Xbox Game Pass موجود خواهد بود، دقیقاً مانند نسخه رایانه شخصی آن اما دارندگان کنسول پلی‌استیشن نیز قابلیت ویژه‌ای را تجربه می‌کنند زیرا این بازی با صداهایی نوآورانه از کنترلر DualSense استفاده و پشتیبانی می‌کند. توضیح سازندگان درباره این ویژگی:

کنسول‌ها محیط کلیدی برای غوطه ور شدن در بازی‌های Crusader Kings است و قابلیت هپتیک کنترلر PlayStation 5 به ما این امکان را داده است که این جنبه از ویژگی کنسول را بهبود بخشیم. کنترلر PS5 با رویدادهای کلیدی در بازی، بازخورد لمسی ظریفی را ارائه می‌کند که به طور یکپارچه با موسیقی درون بازی همگام می‌شود. به عنوان مثال می توان به تغییر بازخورد لمسی و بلندگوی کنترلر بسته به زمین نقشه و سایر رویدادهای درون بازی اشاره کرد که صداها بسته به موقعیت خاص، تغییر خواهند کرد.

عنوان Crusader Kings III هم اکنون برای رایانه‌های شخصی در دسترس است و در تاریخ 8 فوریه(19 بهمن)، آپدیت بزرگ بعدی خود با نام The Royal Court را عرضه خواهد کرد. همچنین این بازی در تاریخ 29 مارس برابر با 9 فروردین 1401 برای PS5 و Xbox Series X|S عرضه خواهد شد.