تاریخ عرضه‌ی Sniper Elite 5 مشخص شد. استودیو Rebellion اعلام کرد که بازی Sniper Elite 5 روز پنجشنبه مورخ 26 ماه می 2022 (5 خرداد 1401) منتشر خواهد شد. به گزارش گیمین‌گرویتی این بازی هم‌اینک برای پیش‌خرید بر روی PC و کنسول‌های بازی در دسترس قرار دارد و همچنین امتیازهایی برای افرادی که آن را پیش خرید می‌کنند در نظر گرفته است. همچنین تریلری تازه از این عنوان نیز منتشر شده است.

این تریلر جدید جزییاتی درمورد خط سیر داستانی و کاراکترهای اصلی بازی در اختیار قرار می‌دهد. Karl Fairburne در بازی Sniper Elite 5 تک تیرانداز زبردست، پرده از نقشه‌ی نازی‌ها برای زیر و رو کردن جریانات جنگ جهانی دوم برمی‌دارد. عملیاتی که Operation Kraken نام دارد. Karl می‌بایست از تمامی مهارت‌های خود استفاده کند تا از عملی شدن این نقشه جلوگیری بعمل آید. این ماموریت او را در برابر رهبر گروه نازی‌ها، Aberald Moller قرار می‌دهد که باید به هر قیمتی متوقف شود.

همچنین این بازی برای افرادی که آن را پیش‌خرید می‌کنند امتیازاتی در نظر گرفته است. مانند در دسترس قرار گرفتن جدیدترین ماموریت کمپین پرآوازه‌ی Target the Fuhrer به نام Wolf Mountain. بازیکنان در این ماموریت وظیفه دارند به اقامتگاه خصوصی هیتلر به نام The Berghof در کوه‌های ‌آلپ باواریا نفوذ کنند که پر از مامور حفاظتی و آیتم‌های جمع‌آوری برای بازیکنان تیزبین می‌باشد. ماموریت بازیکنان، شکار هیتلر به خلاقانه ترین روش ممکن است.

استودیو Rebellion همچنین اعلام کرده که نسخه‌ی Deluxe نیز از این بازی موجود خواهد شد که شامل Season Pass می‌باشد. این Season Pass به بازیکنان کمپینی دو بخشی اهدا خواهد کرد که در نقشه‌های گسترده‌ی آن خود را با سلاح‌های خاص دوران جنگ جهانی دوم مسلح کرده و اسنایپر خود را با بسته‌های کاراکتر و اسکین‌ها، شخصی سازی کنند.

بازی شامل کمپین گسترده‌ای خواهد بود که می‌توان آن را با به‌صورت Online CO-OP نیز بازی کرد. این بازی مکان‌هایی دارد که با دقت نزدیک به عکاسی و با تفکر عمیق و طولانی ساخته شده‌اند که از تجربه‌ی عمیق بازیکنان اطمینان حاصل کنند. بعلاوه، حالت جدید Invasion به بازیکنان اجازه می‌دهد بعنوان یک اسنایپر نازی به کمپین دیگر بازیکنان بپیوندند و در ازای جوایز آن‌ها را شکار کنند.

Sniper Elite 5 بر روی Xbox One ،Xbox Series X/S ،PS4/PS5 و همچنین از طریق Epic Games، Steam و Microsoft Store برای PC در دسترس خواهد بود. به‌اضافه، بر روی Xbox Game Pass نیز یافت خواهد شد.